BHP

BHP zabaw paintballowych na terenie poligonów paintballowych w Zabratówce koło Chmielnika raz w Łubnie koło Dynowa w województwie Podkarpackim. Zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw paintball’owych/BHP – Rzeszów Paintball

Paintball przy zachowaniu zdrowego rozsądku oraz przestrzeganiu przepisów BHP dotyczących zabaw paintballowych jest zabawą bezpieczną. Przed rozpoczęciem zabawy z każdą grupą prowadzimy szkolenie dotyczące bezpieczeństwa, użytkowania sprzętu, terenu na którym rozgrywane są zabawy paintballowe oraz zachowania się w terenie podczas zabaw paintball’owych.

Kilka głównych zasad BHP:

1. Nie mundur czy broń tylko maska, którą masz na twarzy jest najważniejszą rzeczą podczas gry. Nigdy  nie zdejmuj maski w czasie gry oraz na terenie, w którym rozgrywana jest gra.

2. Przed grą i po grze zabezpieczaj swoją broń poprzez blokadę spustu, odkładaj w bezpiecznym miejscu. Nigdy nie ufaj sobie i zabezpieczeniom. Podobno każda broń raz w roku strzela sama !!!

3. Gdy nie grasz lufę markera miej zawsze skierowaną w dół.

4. Strzelanie z bliskiej odległości 1-2 metra jest zabronione, bezpieczna odległość strzału to minimum 5 metrów.

5. Nie wolno celować, ani strzelać z markera do zwierząt, osób postronnych  oraz graczy, którzy znajdują się poza polem gry.